Başkanımızdan Mesaj

Mesaj başlığı

Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği Mesaj İçeriği

Awesome Image

Başkan İsmal Erdem

İsmail ERDEM

1959 Sivas yılında Koyulhisar Aydınlar Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, ortaokulu Koyulhisar ve Suşehri Ortaokulu’nda okudu.

1973 yılında İstanbul’a gelerek eğitim hayatına Şişli Lisesi’nde devam etti. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun oldu.

1976 yılında Ataşehir İçerenköy Mahallesi’ne taşınan Erdem, 33 yıl İçerenköy’de ikamet etti.

Uzun yıllar Cemiyet ve Siyasî hayatı olan İsmail Erdem 2004 yılında Sivas Platformu’nun kuruluş çalışmalarını başlattı. 2006 yılında kuruluşu tamamlanan Sivas Platformu’nun kurucu başkanı olup; halen başkanlığa devam etmektedir.

Sivas Platformu, Sivas’ın ve Türkiye’nin özetidir. Her Sivaslı platform çatısı altında kendini görebilmektedir.

2015 yılında İstanbul Sivas Konfederasyonunu, 9 Federasyonun kurucu olarak katılımıyla kurmuştur. Konfederasyonun Kurucu Genel Başkanıdır, halen Genel Başkan olarak devam etmektedir.

Konfederasyona 11 Federasyon, 280 Dernek üyedir.

Birçok farklı STK’da görev yapmıştır. Medeniyet Yolcuları Vakfı’nı 2017 yılında kurmuş ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı yürütmektedir.

İstanbul Dostluk Derneği ve İstanbul Dostluk Vakfı’nın kurucuları arasında yer almış; Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Sancaktepe Belediye Spor Klübü’nü kurmuş ve Kurucu Başkan olarak görev yapmıştır.

Galatasaray Kongre Üyesi’dir.

Uzun yıllar boyunca ülkenin refahı ve kalkınması için siyasi hizmetlerde bulunmuştur. Siyasette ilk resmi görevini 1977 Seçimleri’nde MSP Kadıköy İçerenköy Mahallesi’nde Sandık Müşahidi olarak  almıştır.

1984 yılında Refah Partisi Kadıköy İlçe Yönetimi’ne girmiş ve 11 yıl İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

1995-1998 Refah Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı, 1999-2001 Fazilet Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1999 Yerel Seçimleri’nde İstanbul İl Genel Meclis Üyesi seçilmiştir.

2001 yılında AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2004 yılında İBB Meclis Üyesi seçilmiş ve Encümen Üyeliği yapmıştır.

2009 yılında yapılan Yerel Seçimlerde İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanı seçilmiş ve iki dönem (2009-2019) Belediye Başkanlığı yapmıştır.

2019 Yerel Seçimleri’nde Ataşehir Belediye Başkan Adayı olmuş, az farkla seçimi kaybetmiştir.

20 Ocak 2021’de AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı seçilmiş olup halen görevine devam etmektedir.

“Yerel Siyaset ve Belediyecilik” isimli bir kitabı bulunmaktadır. Siyasî bilgi ve birikimlerini 2 Dönem İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrencilerine aktarmıştır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.