Page name

 Güncel Haberler

Güncel Haberler

Sivas’a İki Yatırım Daha...


Başkan Erdem’in girişimi sonuç verdi.Sivaslı İşadamımız Evkur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kan ,Sivas’a iki yatırım yapacak.

Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem, 09-10 Mayıs 2011 tarihleri arasında Cumhuriyet Üniversitesi’ne yapılacak bin kişilik beş yıldızlı öğrenci yurdu ve Konservatuar Hizmet binası yapımı ile ilgi ziyaret kapsamında Sivas’ta bir dizi incelemelerde bulundu. Başkan Erdem’in çaba ve girişim sonuç verdi. Sivaslı hayırsever işadamı Evkur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kan ile bir araya gelen Başkan İsmail Erdem, Kan’dan Sivas için iki yatırım sözü aldı.


Sivas yatırım gezisine Sivas Platformu ve Sancaktepe Belediye Başkanı  İsmail Erdem, Evkur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kan,Sivas Platformu Yönetim Kurulu üyesi İsmail Karabiber,Muhammed Ali Cankatar ve Mehmet Genç katıldı.


Başkan Erdem, hayırsever işadamı Hasan Kan’a yapımını üstlendiği yurt ve konservatuar hizmet binalarından dolayı teşekkür ederek Sivas için gerçekleştirdiği kalıcı ve yararlı yatırımlardan dolayı şükranlarını belirtti.


Ayrıca ziyaret çerçevesinde Başkan İsmail Erdem ve yönetim kurulu üyeleri Vali Ali Kolat,Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Cumhuriyet Üniveristesi rektörü İlyas Dökmetaş’ı makamlarında ziyaret etti.


Sivas’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sancaktepe Belediye Başkanı ve aynı zamanda Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem de Vali Kolat’a 12-14 Kasım 2010 tarihlerinde İstanbul Feshane’de düzenlenen Sivas Günlerine katılımından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.
Sivas’ta yüksek öğrenime yönelik bir yurt yapmayı istediğini vurgulayan Ev-Kur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kan ise memleketine yatırım yapmanın kendisi için önemli olduğunu vurguladı.