Page name

 Güncel Haberler

Güncel Haberler

Sivas Platformu 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Sancaktepe Belediye Başkanı ve Sivas Platformu Başkanımız İsmail Erdem’in başkanlığını yürüttüğü Sivas Platformu, 4. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.İstanbul'da yaşayan Sivaslıların dayanışma ve yardımlaşma başta olmak üzere, birçok alanda birlik ve beraberliklerine öncülük eden Sivas Platformu, 4. Olağan Genel Kurulumuz İstanbul Haliç Restaurant’ta yapıldı. Genel Kurul, 04 Mayıs Pazar günü sabah saat 10:00’da kahvaltı ile başladı.

Sivas Platformu'nun 4. Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan Sivas Platformu Başkanı ve sancaktepe Belediye başkanı İsmail Erdem, platformun Sivas'ın tümünü kucaklayan insan merkezli çalışmalarıyla Türkiye'de model olduğunu ifade etti.  Platformun 2006'da  kurulduğunu belirten Başkanımız Erdem, Sivası’ın tüm ilçelerini temsilen Sivas'ın tüm birikimlerini ortaya koyacak tüm insanları kucaklayacak bir yapıyı esas aldıklarını kaydetti. Platformun çok farklı düşünen, farklı siyasi partilerde görev yapan, farklı yaşayan insanları toplayarak her zaman, her konuyu müzakere etme şansına sahip olduğunu dile getiren Başkanımız Erdem; “Çünkü bir zamanlar billur pınarlarından su içtiğimiz, paha biçilmez temiz havasını soluduğumuz, tozlu yollarında koşup oynadığımız, bizi besleyen, büyüten memleketimiz için ödememiz gereken bir vefa borcumuzun olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Başkanımız Erdem, işadamlarına Sivas’a yatırım yapma çağrısında bulunarak, Sivas ekonomisin güçlenmesini, öğrencilerin daha rahat okuyabilmesini, kültürel etkinliklerin daha rahat yapılabilmesini istediklerini söyledi. Erdem, konuşmasının sonunda, “Dünya değişiyor; pazar olarak büyüyor, coğrafi olarak küçülüyor. Bu değişimi iyi algılamak, dünyayı hedeflemek gerekiyor. Bu değişim sürecinde, artık ayakta kalmanın yolu, yerel üstünlüklerinizi küresel bir dile dönüştürmemizden geçiyor” diyerek bunun yolunun da girişimci bir ruha sahip olmaktan geçtiğini ve bununda Sivaslılarda var olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ise konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin Sivas’ta atıldığını belirterek“ Tüm dernek ve vakıflarımızın desteği ile daha etkili olmak, tek ses olabilmek, hem bilim ve kültür,  hem de ekonomik kalkınmanın gerçekleşmesine katkıda bulunabilmek için, bu gönüllü oluşum hemşehrilerimiz için çok önemelidir ” dedi.

Genel kurulda konuşma yapan, milletvekilleri ve bürokratlar, Sivaslıların birliğinin önemine dikkat çekerek İstanbul’un Sivaslıların yaşadığı en önemli merkez olduğunu,  Sivaslıların birliğinin tüm Türkiye'ye model oluşturacağını söyleyerek, Sivas Platformu Başkanımız İsmail Erdem'e ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Divan kurulunun yaptığı çalışmayla, yeni yönetim listesi ve Platform Başkanlığına İsmail Erdem, katılımcıların tamamının oyları ile tekrar seçildi.